Stránkové hodiny počas letných prázdnin

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: utorok, 03. júl 2018

Pondelok     od 9,00 hod. do  12,00 hod.

Utorok         od 9,00 hod. do  12,00 hod.

Streda          od 9,00 hod. do  12,00 hod.

Štvrtok         od 9,00 hod. do  12,00 hod.

Piatok          od 9,00 hod. do  12,00 hod.

Prezentiáda 2018

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: pondelok, 16. apríl 2018

Na krajskom kole Prezentiády 2018 v Košiciach mal zastúpenie aj tím z našej školy. Tvorili ho traja žiaci študijného odboru IST: Bibiána Baková, Patrik Bobaľa a Jozef Labon, všetci z triedy II.A. V konkurencii trinástich tímov stredných škôl, v prevažnej väčšine žiakov gymnázií, obsadili pekné 9. miesto. S plnou zodpovednosťou predstúpili pred publikum s prácou pripravenou v PowerPointe, v ktorej prezentovali internet ako „drogu“ dnešnej doby. Tiež sa aktívne zapájali do diskusie k prezentáciám ostatných tímov. Bola to pre nich skúsenosť, ktorá im umožnila nielen prekonať trému a verejne predviesť svoj názor na dnešný svet, ale aj nájsť si nových priateľov.

Viac na: http://prezentiada.cz/novinka/2077-kosicke-gymnazium-svt-akvinskeho-sa-preplnilo-prezentatormi-z-celeho-vychodu.

Majstrovstvá okresu žiakov stredných škôl v ľahkej atletike

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: nedeľa, 13. máj 2018

Dňa 10. 05. 2018 sa v areáli GAGLS Humenné uskutočnili majstrovstva okresu žiakov stredných škôl. Našu školu reprezentovalo 12 chlapcov, z nich 4 dosiahli  medailové pozície. Samuel Marcin /II.A/ obsadil 3. miesto v behu na 400 m, Michal Keleman /IV.C/ 2. miesto v behu na 800 m a majstrami okresu sa stali Filip Danko /II.B/ v behu na 100 m a Patrik Kačmár /IV.C/ vo vrhu guľou. Všetkým našim chlapcom ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutým výkonom.

Office Arena 2018

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: pondelok, 16. apríl 2018

Deň 6. apríl 2018 sa stal významným pre dvoch žiakov v študijnom odbore IST. Patrik Bobaľa z II.A a Štefan Rapčo z III.A reprezentovali našu školu na krajskom kole informatickej súťaže OFFICE ARENA 2018 v Košiciach. Za východné Slovensko bojovalo o postup do finále v Prahe spolu sedem súťažiacich zo stredných škôl, prevažne z gymnázií. Organizátori pripravili celý projekt v tomto roku ako súčasť osláv stého výročia vzniku Československej republiky, preto je o to viac cennejšia nominácia našich žiakov. Súťaž im dáva možnosť otestovať svoje znalosti a zručnosti v práci s aplikáciou Office 2016 – Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Zároveň prispieva k motivácii žiakov pracovať prospešne s modernými informačnými technológiami, čím môžu získať napríklad výhodu pri vstupe na pracovný trh. Do finále v Prahe postupuje  len víťaz súťaže, nás teda čaká ešte kus práce a veľká výzva do budúcich ročníkov.

Hľadať