Na_stránku

Náš lyžiarsky kurz

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: nedeľa, 20. január 2019

V dňoch 07.01.2019 až 11.01.2019 sa uskutočnil v lyžiarskom stredisku Opalisko výchovno-výcvikový lyžiarsky kurz žiakov Strednej odbornej školy polytechnickej v Humennom. VVLK sa zúčastnilo spolu 24 žiakov, z toho 20 žiakov prvého ročníka a 4 žiaci druhého ročníka. Ubytovanie a stravovanie bolo zabezpečené v penzióne Zivka, /Závažná Poruba/ cca 500 m od lyžiarskeho strediska.

Čítať ďalej: Náš lyžiarsky kurz

29. ročník olympiády v anglickom jazyku

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: utorok, 18. december 2018

Dňa 22. 11. 2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Olympiády sa zúčastnilo 19 žiakov. Najúspešnejším z nich bol Štefan Rapčo zo 4. A. Druhým najúspešnejším bol Enrik Hotovčin z 3. A a tretím najúspešnejším bol Michal Lisý z 2. A. Vyhodnotenie olympiády bolo spojené s vyhodnotením informatickej súťaže iBobor, na ktorom si žiaci prevzali diplom a darčekovú poukážku. Víťazom srdečne blahoželáme a Štefanovi Rapčovi prajeme veľa úspechov na okresnom kole.

Mgr. Chomaničová Emília

iBobor na SOŠ polytechnickej - získali sme 3 diplomy

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: štvrtok, 22. november 2018

V dňoch 13. a 15.11.2018 sa žiaci našej školy opäť zapojili do informatickej súťaže iBobor. Súťažili v dvoch kategóriách:

V kategórii Junior súťažilo 12 žiakov I. ročníka študijného odboru IST a GKK a 4 žiaci II. ročníka študijného odboru IST. V tejto kategórii súťažilo spolu 7185 žiakov zo Slovenska. Úspešným riešiteľom kategórie Junior sa stal Michal Lisý z 2.A a nad celoslovenským priemerom (42,80 bodu z 80) sa umiestnil Benjamín Muľár z 1.A.

Ďalej 12 žiakov III. a 16 žiakov IV. ročníka, tiež študijný odbor IST, súťažilo v kategórii Senior. V tejto kategórii bolo spolu 4086 žiakov zo Slovenska. Úspešnými riešiteľmi kategórie Senior sa stali žiaci Štefan Rapčo a Peter Šuľák zo 4.A. Nad celoslovenským priemerom (38,14 bodu z 80) sa umiestnili aj nasledujúci žiaci Patrik Bobaľa z 3.A a Jakub Murník zo 4.A.

Všetkým zúčastneným gratulujeme k odvahe súťažiť. Ďalšie fotografie si môžete pozrieť kliknutím tu.

Murári zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Humennom zasa bodovali

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: streda, 28. november 2018

Budúci murári a stolári z Prešovského a Košického kraja a družobnej školy z poľského Tarnowa si zmerali sily v medzinárodnej súťaži Mladý remeselník 2018/2019. Tá sa uskutočnila v utorok 20.11.2018 na Strednej odbornej škole technickej v Prešove. Po krátkom kultúrnom programe a privítaní hostí otvoril súťaž riaditeľ školy Mgr. Cmar prestrihnutím pásky.

Zúčastnení žiaci z deviatich škôl bojovali v dvojčlenných družstvách v kategórii murár. Ich nadobudnuté vedomosti zo štúdia prešli nielen teoretickou ale aj praktickou skúškou. V praktickej časti mladí murári zhotovovali komín z plných pálených tehál klasického formátu na murovaciu maltu.

FOTOGALÉRIA

Čítať ďalej: Murári zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Humennom zasa bodovali

Zváranie optického vlákna

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 16. november 2018

Študenti odboru informačné a sieťové technológie videli dňa 14.11.2018 praktickú ukážku zvárania optických vlákien. Boli predstavené rôzne druhy lámačiek a zváračiek vlákien, ako aj samotné vlákna používané na prenos dát. Celý záznam si môžte pozrieť na našom youtubovom kanáli ( v pravej časti stránky, alebo kliknutím TU).

 

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. http://www.osobnyudaj.sk/informovanie