Na_stránku

Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: streda, 20. marec 2019

V stredu 13. februára 2019 sa na Gymnáziu Konštantínova 2 v Prešove uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu úspešne reprezentoval víťaz školského kola Štefan Rapčo zo 4. A.  V kategórii 2D sa umiestnil na peknom 3. mieste. A aké boli jeho dojmy z olympiády?

„Priznávam, že zo začiatku som mal strach, keďže som sa na krajské kolo olympiády ešte nikdy nedostal a nevedel som, čo mám očakávať. Bol som taktiež v strese, ale uznávam, že ma všetok stres a strach rýchlo prešiel po povzbudzujúcich slovách pani učiteľky Chomaničovej.

Keď sme s pani učiteľkou dorazili na gymnázium, boli sme milo prekvapení priateľským uvítaním učiteľov a žiakov, ktorí nám neskôr vysvetlili, ako bude olympiáda prebiehať. Ukázali nám, v ktorých triedach sa bude olympiáda konať a predstavili nám porotcov pre jednotlivé kategórie. Tie boli rozdelené podľa rôznej jazykovej úrovne angličtiny.

Čítať ďalej: Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

Netradičné cvičenie na ochranu života a zdravia

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 15. marec 2019

Dňa 12.03.20019 žiaci našej školy v rámci cvičenia na ochranu života a zdravia sa podujali na neľahkú úlohu. Pokúsili sa aspoň trochu pomôcť našej prírode a nášmu životnému prostrediu. V Národnej prírodnej rezervácii Humenský Sokol vyzbierali odpad po takzvaných „návštevníkoch“ prírody. Veruže, bolo čo zbierať. Za necelú polhodinku nazbierali 2 mechy odpadu, ktorý odniesli do odpadových kontajnerov na Sídlisku pod Sokolejom.

Valentínska kvapka krvi 2019

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 15. február 2019

Dňa 15.2.2019 študenti našej školy pod vedením Ing. Marcela Volohdu opäť darovali krv na hematologicko-transfuziologickom oddelení. 
Prvýkrát takýmto spôsobom pomohli dvaja študenti III.B Samuel Juhás, Tomáš Haragaľ a Adam Daniška zo IV.A. K najaktívnejším darcom krvi patrí Dominik Barnišin zo IV.A, pre ktorého to bolo v poradí šieste darovanie krvi a Patrik Kapraľ zo IV.A sa zúčastnil tretíkrát. 
Aktívna účasť na darovaní krvi sa stala pre žiakov našej školy tradíciou. Sme radi, že niekoľkokrát v roku môžeme takýmto spôsobom pomôcť tým, ktorí našu pomoc naozaj potrebujú. Účastníkom patrí obrovské ďakujem.

Školské kolo súťaže Office Arena 2019

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: utorok, 12. marec 2019

8 žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka sa vo februári 2019 zapojilo do informatickej súťaže Office Arena. Cieľom súťaže je motivovať žiakov k práci s modernými informačnými technológiami a pomôcť im tak zaistiť lepšiu pozíciu nielen v škole, ale aj pri vstupe na pracovný trh. Poradie tých najzdatnejších pri práci v aplikáciách Microsoft Office je nasledovné: Štefan Rapčo 4.A, Patrik Bobaľa 3.A a Šimon Dzura 2.A. Bohužiaľ žiaci zo Slovenska sa nemôžu zúčastniť na ďalšom postupe, nakoľko vyššia súťaž je v tomto roku organizovaná len pre žiakov Českej republiky. Máme však prísľub, že budúci ročník bude opäť spoločný pre Česko aj pre Slovensko.

Ing. Sabolová Anna

Červený kríž

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: utorok, 12. február 2019

Šešťčlenné družstvo prvej pomoci v zložení Šimon Motiľ, Viktor Janok, Ján Moskáľ, Jozef Talian, Gabriel Bačovčin, Samuel Žulčák a Martin Hreško (dnes už ako školiteľ), sa v pravidelných intervaloch počas školského roka zúčastňujú školení Družstiev prvej pomoci a takto získavajú odborné vedomosti v oblasti zdravotníckej výchovy. Zároveň sa pripravujú na územnú súťaž Slovenského Červeného kríža. Držíme im prsty a veríme, že aj v tomto školskom roku obhája už po siedmy krát jedno z prvých miest.

Ing. Eva Gavronová

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.