Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

Kategória: Na_stránku Uverejnené: streda, 20. marec 2019

V stredu 13. februára 2019 sa na Gymnáziu Konštantínova 2 v Prešove uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu úspešne reprezentoval víťaz školského kola Štefan Rapčo zo 4. A.  V kategórii 2D sa umiestnil na peknom 3. mieste. A aké boli jeho dojmy z olympiády?

„Priznávam, že zo začiatku som mal strach, keďže som sa na krajské kolo olympiády ešte nikdy nedostal a nevedel som, čo mám očakávať. Bol som taktiež v strese, ale uznávam, že ma všetok stres a strach rýchlo prešiel po povzbudzujúcich slovách pani učiteľky Chomaničovej.

Keď sme s pani učiteľkou dorazili na gymnázium, boli sme milo prekvapení priateľským uvítaním učiteľov a žiakov, ktorí nám neskôr vysvetlili, ako bude olympiáda prebiehať. Ukázali nám, v ktorých triedach sa bude olympiáda konať a predstavili nám porotcov pre jednotlivé kategórie. Tie boli rozdelené podľa rôznej jazykovej úrovne angličtiny.

Čo ma avšak prekvapilo najviac, bolo to, že jeden z porotcov, ktorý ma mal hodnotiť, bol ozajstný Brit. To, že bol pravý Brit mi došlo až v momente, keď som videl, ako sa s ním ostatní učitelia rozprávajú po anglicky aj cez prestávky.

Po predstavení porotcov zoradili nás, súťažiacich, do tried podľa úrovní a týmto bola olympiáda anglického jazyka oficiálne zahájená.

Prvá časť olympiády pozostávala z gramatiky, slovnej zásoby a počúvania s porozumením. Aj keď si myslím, že gramatická časť je oveľa ľahšia, vždy viac skórujem v druhej časti, a to v ústnej časti. Práve v tejto časti sme my, súťažiaci, mali dve zadania. Vymyslieť vlastný príbeh o osobe na náhodnom obrázku a viesť dialóg na určitú tému s porotou. Aj keď sa možno trocha pred porotou bojíte, nemáte sa vážne čoho. Sám o sebe viem, že som nikdy nebol veľký improvizátor, takže vymyslieť príbeh pre mňa nikdy nebola prechádzka ružovou záhradou, ale stačí si iba trocha veriť a niečo už zo seba dostanete. Pri dialógu mám však určenú tému a týmto sa mi osobne aj lepšie komunikuje s ľuďmi, keďže sa máme o čom rozprávať. A musím priznať, to je skvelý zážitok a aj skúsenosť, keď sa môžete porozprávať s pravým Angličanom.

Celkovo si z olympiád vždycky beriem to najdôležitejšie, a to spomienky a skúsenosti. Už teraz držím palce ďalším študentom, ktorí sa zúčastnia anglických olympiád a verte mi, že ak by som mohol a nekončil strednú školu tento rok, s radosťou by som sa zúčastnil aj ďalšieho ročníka anglickej olympiády.“

Števovi srdečne blahoželáme k úspešnému umiestneniu a prajeme veľa ďalších úspechov.

Mgr. Emília Chomaničová,  Štefan Rapčo

Návštevy: 765

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.