Murári zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Humennom zasa bodovali

Kategória: Na_stránku Uverejnené: streda, 28. november 2018

Budúci murári a stolári z Prešovského a Košického kraja a družobnej školy z poľského Tarnowa si zmerali sily v medzinárodnej súťaži Mladý remeselník 2018/2019. Tá sa uskutočnila v utorok 20.11.2018 na Strednej odbornej škole technickej v Prešove. Po krátkom kultúrnom programe a privítaní hostí otvoril súťaž riaditeľ školy Mgr. Cmar prestrihnutím pásky.

Zúčastnení žiaci z deviatich škôl bojovali v dvojčlenných družstvách v kategórii murár. Ich nadobudnuté vedomosti zo štúdia prešli nielen teoretickou ale aj praktickou skúškou. V praktickej časti mladí murári zhotovovali komín z plných pálených tehál klasického formátu na murovaciu maltu.

FOTOGALÉRIA

Hodnotilo sa dodržiavanie bezpečnosti práce, technologický postup, presnosť, estetika i kvalita vymurovaného komína. Členmi hodnotiacej komisie boli zástupcovia firmy Quick-mix  a YTONG.

Strednú odbornú školu polytechnickú Humenné reprezentovali žiaci Tomáš Šeteščák a Maroš Sabol zo študijného odboru Operátor stavebnej výroby pre murované konštrukcie. V tohtoročnej súťaži naši žiaci bodovali na najvyšších priečkach. Vo vysokej konkurencii škôl Prešovského a Košického kraja dosiahli najvyššiu métu - prvé miesto. Z rúk riaditeľa školy Mgr. Cmara a vedúceho odboru školstva  PSK PaedDr. Furmana si naši žiaci prevzali hodnotné ceny. Prvé miesto našim chlapcom zabezpečilo postup na súťaž  Skills Slovakia – SUSO stavebných remesiel v Nitre v odbore murár,  ktorú vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Tohtoročné prvé miesto v súťaži mladý remeselník nie je jediným víťazstvom našich mladých murárov. Na popredných miestach sa umiestňovali aj v minulých ročníkoch. Tieto umiestnenia svedčia o dôkladnej a kvalitnej práci učiteľov a majstrov odborného výcviku so žiakmi na našej strednej odbornej škole.

Takéto súťaže sú atraktívne nielen pre žiakov ale aj pre verejnosť, čím študenti prezentujú remeselnícke povolania, o ktoré je v súčasnej dobe stále väčší a väčší záujem. Rovnako sú pre mladých inšpiráciou na sebe pracovať a zlepšovať sa a mať tak väčšiu šancu uplatnenia sa po skončení štúdia na trhu práce.

Návštevy: 961

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.