Microsoft a Office Aréna

Kategória: Na_stránku Uverejnené: streda, 21. marec 2018

Vo štvrtok 14.12.2017 sa žiaci z II. A a III. A, odbor informačné a sieťové technológie, pod dozorom Ing. Martina Šíreho vybrali do Bratislavy na pohovor so svetoznámou spoločnosťou Microsoft.

Z celého Slovenska sa na pohovor prihlásilo 112 žiakov. Dostať sa naň však bolo možné až po vypracovaní rozličných úloh v aplikácii Microsoft Word, pri ktorom museli prihlásení využiť svoje dlhoročné skúsenosti. Tretiaci Štefan Rapčo, Šimon Porvazník, Dominik Barnišin a druháci Patrik Bobaľa a Patrik Pristaš vypracovali tieto úlohy úspešne, a tak postúpili na pohovor.

Na pohovor v Bratislave si naši žiaci museli pripraviť krátku prezentáciu o sebe s použitím aplikácie Microsoft PowerPoint. Prezentácia musela obsahovať úspechy žiakov, ako aj ich znalosti a motiváciu na ďalší rozvoj.

Z našich žiakov do komunity Microsoft prijali Štefana Rapča z III. A, ktorý je dnes úspešným študentom Študentského trénerského centra spoločnosti Microsoft.

Vo februári sa na našej škole uskutočnila medzinárodná súťaž Office Aréna, kde si žiaci vyskúšali svoje zručnosti pri práci s aplikáciami Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Zadania boli rozmanité, od napísania mena do hlavičky a päty, až po vytváranie tabuliek a zadávanie funkcií. Úspešnými riešiteľmi tejto súťaže sa stali žiaci Patrik Bobaľa (II. A) a Štefan Rapčo (III. A). Študenti postupujú na krajské kolo, ktoré sa bude konať v Košiciach.

FOTOGALÉRIA

Návštevy: 968

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.