Slávnostné otvorenie školského roka

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 30. august 2019

Milí žiaci, 
slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 bude v pondelok 2. septembra 2019.
Žiaci II., III. a IV. ročníka sa stretnú so svojimi triednymi učiteľmi v triedach o 7:55. 
Prváci počkajú pred hlavným vchodom, kde budú rozdelení podľa odborov do tried.
Tešíme sa na vás!

Stránkové hodiny

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: štvrtok, 04. júl 2019

Stránkové hodiny počas letných prázdnin

Pondelok     od 9,00 hod. do 12,00 hod.

Utorok         od 9,00 hod. do 12,00 hod.

Streda          od 9,00 hod. do 12,00 hod.

Štvrtok         od 9,00 hod. do 12,00 hod.

Piatok          od 9,00 hod. do 12,00 hod.

Jarná škola programovania II.

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: pondelok, 10. jún 2019

Naši žiaci Patrik Bobaľa a Jozef Labon, študenti 3.A  odboru IST sa v dňoch 3.6. – 7.6. zúčastnili Jarnej školy programovania II. v Žiline. Absolvovali kurz Solárne autíčko, ktorého cieľom bolo programovanie 8bitového systému na najnižšej úrovni pomocou programovacieho jazyka C. Ich prvou úlohou (ak nepočítame dostavenie sa na miesto) bolo osadenie plošného spoja SMD súčiastkami. Potom ich spolu s pánom Prof. Ing. Jurajom Mičekom PhD. čakali “prednášky“ o programovaní súčiastok, ktoré ich čakalo po zvyšok týždňa. V stredu sa pustili do základného programovania. Vo štvrtok svoje autíčko už aj rozhýbali a pripravili na piatok. V piatok mali cca 2h na naprogramovanie plne funkčného autíčka, ktoré bude sledovať čiaru. Museli si taktiež vypracovať stratégiu na optimalizáciu energie pretože solárny panel generoval dosť energie iba na priamom slnku a preto bolo potrebné počítať aj s mrakmi a inými problémami. Na konci získali certifikáty vďaka ktorým sú takmer automaticky prijatí na Žilinskú Univerzitu na Fakultu Riadenia a Informatiky, ktorá túto akciu hosťovala. Za týždeň sa naučili veľa nových vecí, spoznali mnoho ľudí a užili si dni bez školy.

Olympijský športový deň

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: štvrtok, 27. jún 2019

V rámci Olympijského dňa sa uskutočnil medzitriedny turnaj v minifutbale /5+1/ na multifunkčnom ihrisku školy. Víťazom sa stalo družstvo II.B triedy. V telocvični si nesúťažnou formou žiaci a učitelia školy zahrali stolný tenis a badminton a v aule školy žiaci súťažili v pretláčaní rukou.

Odborná exkurzia vo vodárenskej nádrži Starina

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 07. jún 2019
Dňa 5. júna 2019 sa uskutočnila odborná exkurzia vo vodárenskej nádrži Starina, najväčšej vodnej nádrži na pitnú vodu na Slovensku, a zároveň najväčšieho zdroja pitnej vody v strednej Európe. Zúčastnilo sa jej 34 žiakov II.B a III.B triedy študijných odborov operátor stavebnej výroby a mechanik stavebnoinštalačných zariadení. Keďže táto vodná nádrž sa nachádza na území Národného parku Poloniny, nemohli sme si nevšimnúť nádhernú okolitú prírodu, ktorá je často vyhľadávaným turistickým cieľom. Uprostred nádrže sa nachádza plošina, tzv. „lievik“.

Čítať ďalej: Odborná exkurzia vo vodárenskej nádrži Starina

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.