Na_stránku

Jarná škola programovania II.

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: pondelok, 10. jún 2019

Naši žiaci Patrik Bobaľa a Jozef Labon, študenti 3.A  odboru IST sa v dňoch 3.6. – 7.6. zúčastnili Jarnej školy programovania II. v Žiline. Absolvovali kurz Solárne autíčko, ktorého cieľom bolo programovanie 8bitového systému na najnižšej úrovni pomocou programovacieho jazyka C. Ich prvou úlohou (ak nepočítame dostavenie sa na miesto) bolo osadenie plošného spoja SMD súčiastkami. Potom ich spolu s pánom Prof. Ing. Jurajom Mičekom PhD. čakali “prednášky“ o programovaní súčiastok, ktoré ich čakalo po zvyšok týždňa. V stredu sa pustili do základného programovania. Vo štvrtok svoje autíčko už aj rozhýbali a pripravili na piatok. V piatok mali cca 2h na naprogramovanie plne funkčného autíčka, ktoré bude sledovať čiaru. Museli si taktiež vypracovať stratégiu na optimalizáciu energie pretože solárny panel generoval dosť energie iba na priamom slnku a preto bolo potrebné počítať aj s mrakmi a inými problémami. Na konci získali certifikáty vďaka ktorým sú takmer automaticky prijatí na Žilinskú Univerzitu na Fakultu Riadenia a Informatiky, ktorá túto akciu hosťovala. Za týždeň sa naučili veľa nových vecí, spoznali mnoho ľudí a užili si dni bez školy.

Odborná exkurzia vo vodárenskej nádrži Starina

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 07. jún 2019
Dňa 5. júna 2019 sa uskutočnila odborná exkurzia vo vodárenskej nádrži Starina, najväčšej vodnej nádrži na pitnú vodu na Slovensku, a zároveň najväčšieho zdroja pitnej vody v strednej Európe. Zúčastnilo sa jej 34 žiakov II.B a III.B triedy študijných odborov operátor stavebnej výroby a mechanik stavebnoinštalačných zariadení. Keďže táto vodná nádrž sa nachádza na území Národného parku Poloniny, nemohli sme si nevšimnúť nádhernú okolitú prírodu, ktorá je často vyhľadávaným turistickým cieľom. Uprostred nádrže sa nachádza plošina, tzv. „lievik“.

Čítať ďalej: Odborná exkurzia vo vodárenskej nádrži Starina

Súťaž v minivolejbale

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: štvrtok, 06. jún 2019

Dňa 05.06.2019 sa uskutočnil nultý ročník súťaže zmiešaných družstiev v minivolejbale. Našu školu reprezentovali Lucia Pindrochová, Cecília Hardíková, Kamil Holinka, Kristián Revák (všetci III.A) a Jakub Hrun (I.A). Naši volejbalisti po tuhých bojoch obsadili za účasti šiestich družstiev konečné tretie miesto. Reprezentantom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Súťaž v streetballe

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: štvrtok, 06. jún 2019

Dňa 03.06.2019 sa uskutočnil nultý ročník súťaže zmiešaných družstiev v streetballe. Naše družstvo v zložení Lucia Pindrochová, Kristián Revák (obaja III.A), Filip Danko (III.B) a Tibor Gamrát (III.C) obsadilo pekné druhé miesto. Našim reprezentantom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

2. kolo prijímacích skúšok

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 31. máj 2019

2. kolo prijímacích skúšok na Strednú odbornú školu polytechnickú pre školský rok 2019/2020 sa uskutoční 18. 6. 2019.

Prihlášku je potrebné doručiť do 5. 6. 2019 na adresu školy. Kritériá na prijatie sú rovnaké ako v 1. kole prijímacích skúšok.

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.