Na_stránku

Namakaný deň

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: sobota, 13. apríl 2019

Dňa 10.4.2019 sme sa my: Patrik Pristaš, Patrik Bobaľa a Jozef Labon, žiaci III.A triedy odboru informačné a sieťové technológie, zúčastnili „namakaného dňa“ na Technickej univerzite v Košiciach. Celá akcia bola o Arduine, Raspberry Pi, micro:bit a programovaní. Odohrávala sa v priestoroch univerzitnej knižnice a bola rozdelená na niekoľko častí.  Hlavnou časťou boli prednášky týkajúce sa vyššie zmienených zariadení, ďalej IoT, hardwarových hračiek a tiež softvérového vývoja.  Nachádzala sa tam aj výstava prác, kde objekty boli  poháňané práve týmito počítačmi/mikrokontrolérmi. Mohli sme tam vidieť drony, tanky, robotické ruky, tlačiareň, CNC stroj, bezpečnostné dvere, ... Na poschodiach sa nachádzali „dieľne“ , v ktorých sme si mohli vyskúšať tieto zariadenia programovať. My sme sa pokúsili vytvoriť hru pomocou programovacieho jazyka Python. Každú hodinu sa uskutočňovala exkurzia na najvyššie proschodie univerzity, kde sa nachádzala študentmi vytvorená umelá inteligencia Ola a robot Tatrabanky. Odniesli sme si množstvo vedomostí, tipov ako „na to“, nápadov a pár nálepiek.

Svetový deň stolného tenisu

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: piatok, 05. apríl 2019

Vo štvrtok 04. apríla 2019 sa v rámci Svetového dňa stolného tenisu uskutočnil na našej škole stolnotenisový turnaj. Zúčastnilo sa ho 62 žiakov. Účastníci boli rozdelení do 16 skupín. Z každej skupiny postupovali do vyraďovacích bojov v pavúku prví dvaja. Víťazom turnaja sa stal Marek Remecký z III.B triedy. Všetkým zúčastneným ďakujeme za podporu tohto projektu a víťazovi blahoželáme.

Prezentiáda 2019

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: utorok, 02. apríl 2019

V utorok 2. apríla 2019 sme my, Simona Brudňáková a Michal Lisý, žiaci II.A triedy odboru informačné a sieťové technológie, vstávali ráno zavčasu. Spolu s našou triednou p. učiteľkou Kriškovou sme sa v skorých ranných hodinách vybrali vlakom na košické Gymnázium sv. Tomáša Akvinského, kde sa uskutočnil 10. ročník Prezentiády.

Čítať ďalej: Prezentiáda 2019

ECDL na škole

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: štvrtok, 04. apríl 2019

V rámci projektu IT akadémia sa žiaci našej školy i tento rok začiatkom marca zapojili do testovania, vďaka ktorému mohli získať certifikát ECDL. V prvom kole boli úspešní traja žiaci z odboru informačné a sieťové technológie – Michal Džujka a Michal Lisý z triedy II.A a Enrik Hotovčin z III.A. Srdečne blahoželáme!

Deti na nete

Kategória: Na_stránku
Uverejnené: nedeľa, 24. marec 2019

V piatok 22. marca 2019 sa študenti 1. až 4. ročníka odboru informačné a sieťové technológie zúčastnili workshopu na tému Deti na internete pod záštitou spoločnosti Orange Slovensko.

Hlavnou témou bola bezpečnosť na internete. Študenti sa aktívne zapojili do diskusie o sociálnych sieťach. Mnohí zdieľali aj vlastné negatívne i pozitívne skúsenosti spojené s užívaním sociálnych sietí. Takisto sa dozvedeli viac aj o kyberšikane.

 

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.