Prezentiáda 2019

Kategória: Na_stránku Uverejnené: utorok, 02. apríl 2019

V utorok 2. apríla 2019 sme my, Simona Brudňáková a Michal Lisý, žiaci II.A triedy odboru informačné a sieťové technológie, vstávali ráno zavčasu. Spolu s našou triednou p. učiteľkou Kriškovou sme sa v skorých ranných hodinách vybrali vlakom na košické Gymnázium sv. Tomáša Akvinského, kde sa uskutočnil 10. ročník Prezentiády.

Pod názvom POLYDUO sme si pripravili prezentáciu na témuAch, tá dnešná mládež. Téma nám bola blízka, preto sme mali o čom rozprávať. Keďže sme išli piati v poradí, čo-to sme obkukali od predchádzajúcich. Hoci sme mali spočiatku trému, napokon sme sa rozhovorili. Komunikovali sme s publikom, čo spôsobilo aj niekoľko výbuchov smiechu.

Hlavným motívom našej prezentácie bolo poukázať na to, akí sme my, tínedžeri, ako sa sami vnímame a aký postoj máme ku škole, zdraviu i k povinnostiam. Na skutočnosť, že každý z nás je iný, sme poukázali aj oblečením: Simona v elegantnom a Michal v čiernom ako metalista. 

V záverečnom hodnotení porotcov sme zožali pochvalu za prácu a udržiavanie očného kontaktu s publikom. Porotcovia i diváci sa zhodli aj na tom, že sme úžasní príklad toho, ako sa protiklady priťahujú (samozrejme, len čo sa týka spolupráce).  Porotcovia nám vyčítali chodenie na mieste, rozhadzovanie rukami, skákanie si do reči alebo aj to, že Simona rozprávala potichu a Michal bol zasa hlučný. Tým sme však umocňovali vzájomnú protikladnosť. ;-) Našťastie si nevšimli, že Michal použil slovo zos.

Hoci sme sa neumiestnili na prvých troch miestach, táto skúsenosť nás obohatila a uvažujeme o tom, že o rok sa vyberieme do metropoly východu zas.

Simona Brudňáková, Michal Lisý a Mgr. Miriam Krišková

Návštevy: 943

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.