MIKROTIK Academy

Kategória: Mikrotik Uverejnené: utorok, 11. november 2014

Komunikácia ľudí sa preniesla do dátového sveta. Dni, keď sa susedia rozprávali pri plote sú dávno preč. Sused suseda často nevidí aj celý rok. Vzdialenosti sa v modernej dobe často neskracujú pod vplyvom modernej techniky, ale naopak.Vplyvom doby sa prispôsobujú nielen ľudia, ale aj spoločnosť.

Aj naša škola – SOŠ polytechnická v Humennom, ktorej cieľom je vychovať čo najviac špecialistov v oblasti IT, chce prispieť tým, že sa angažuje v rôznych projektoch, asociáciách alebo združeniach. K medzinárodnému vzdelávaniu v oblasti sieťových technológií, pod názvom CISCO Academy – Netacad, sa v tomto školskom roku pridal aj druhý medzinárodný program pod názvom MIKROTIK Academy

. Medzinárodná certifikácia, ktorá pribieha v rámci vyučovacieho procesu je bezplatná a prináša výhody nielen certifikovaným inštruktorom, ale aj absolventom akadémií. Uplatnenie nielen s maturitným vysvedčením, ale aj celosvetovo uznávaným certifikátom otvára dvere do nejednej spoločnosti zaoberajúcej sa dátovými sieťami.

Proces certifikácie prebieha v odbornom laboratóriu, vybavenom koncovými zariadeniami, ktoré sa využívajú od domácnosti po dátové centrá .Jednoduché wifiroutre ako aj komplexné zariadenia, napríklad pre telefonovanie prostredníctvom dátových sietí – IP telefonia, slúžia študentom akadémie ako cvičná firma.Výhoda, ktorá vyplýva z medzinárodného dosahu je, že celý proces prebieha v anglickom jazyku. Študent zaradený do programu, sa podvedome vzdeláva aj takto. Študent zvládnutím teoretických otázok a vyriešením problému na konkrétnych zariadeniach získava medzinárodný certifikát.

Nový spôsob komunikácie na veľké vzdialenosti je na svete už dlho, ale odborníkov, ktorí túto vymoženosť zabezpečia je málo. Vnáranie technológií do nášho života hlbšie a hlbšie túto skutočnosť iba zvýrazňuje, teda hodnota a cena odborníka v tejto oblasti je stále väčšia.

PRETO SME TU MY

Ing. Anton Bača

Návštevy: 2753

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.