DOD Technická univerzita Košice

Kategória: Aktuality Uverejnené: utorok, 19. november 2013

Žiaci 4. ročníka študijného odboru Informačné a sieťové technológie a odboru Geodézia, kartografia a kataster sa dňa 13. 11. 2013 zúčastnili na Dni otvorených dverí na Technickej univerzite v Košiciach (TUKE), ktorá je jedna z najkvalitnejších univerzít v Slovenskej republike a uznávaná na Slovensku i v zahraničí.

Študenti videli propagáciu štúdia na jednotlivých fakultách TUKE, kde mali možnosť vidieť ako prebieha vyučovanie cvičení priamo na vysokej škole, študentský život cez prestávky medzi cvičeniami a prednáškami, univerzitnú knižnicu. Zúčastnili sa prehliadok rôznych laboratórií a celouniverzitných pracovísk. Študentov najviac zaujali témy z oblasti robotiky, kde videli ako štyri robotické chápadla naprogramované v Matlabe, dokázali poskladať Rubikovu kocku v čase 1 minúta 40 sekúnd, mali možnosť si vlastnoručne vyskúšať pohyb s veľkou robotickou rukou, ktorá sa využíva priamo na výrobu automobilov spoločnosti Volkswagen. Videli ako pracujú senzorové snímače, ktoré sa využívajú aj v radaroch v letectve a námorníctve. Mali možnosť pozorovať rôzne výrobné pásy naprogramované pomocou programovateľných automatov PLC. Robota, ktorý dokázal robiť kliky, stojku na hlave a rôzne úkony. Spoznali princíp fungovania pneumatických systémov vo výrobnej linke. Stretli sa s rôznymi historickými prístrojmi z oblasti geodézie.

Exkurzia im mala uľahčiť ťažké rozhodovanie, či vôbec alebo kam na vysokú školu po skončení štúdia na našej škole a vybrať sa správnym smerom v živote mladého človeka.

 Exkurziu absolvovali pod dozorom Ing. Habaľovej a Ing. Černegu

 

Návštevy: 840

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.