ÚSPECH V PODOBE 3.MIESTA NA OKRESNOM KOLE

Kategória: Na_stránku Uverejnené: pondelok, 19. január 2015

Dňa 15.1.2015 sa žiak našej školy Róbert Antoni z 3.A zúčastnil okresného kola olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D. Ako Róbert poznamenal test bol priemerne náročný, ale ústnu časť zdolal ľavou zadnom. Po detailnejšom rozhovore s komisiou sme sa dozvedeli, že Róbert napísal test ako 3.najlepší a ústnu časť ako 4., takže aj preto mu patrí krásne 3.miesto s ocenením.

Ja ako jeho učiteľka AJ som šťastná, že sa umiestnil na 3 mieste a bola by som rada keby si naši žiaci brali príklad z Roberta, že cudzí jazyk sa skutočne oplatí učiť.

Stačí sa pozrieť na prieskumy priemerných platov na Slovensku. Koľko zarába tlmočník. Alebo obchodný zástupca zahraničnej firmy. Alebo koľko zarábajú ľudia na tvojej vysnenej pozícii v zahraničí. V Austrálii. V Nórsku. Alebo „len“ v USA.

Vymeniť Fabiu za Superb, alebo Audi? Vymeniť starý byt za bungalov, novostavbu?

Stačí len vedieť to, čo už robíš + cudzí jazyk a môžeš robiť tú istú prácu za 2-5x viac peňazí. Počul si už príbehy o ľuďoch, ktorí sa vrátili takto zo zahraničia a priniesli si na Slovensko kopec peňazí? Drvivá väčšina z nich vedela aspoň 1 cudzí jazyk.

Stačí, ak budeš v skupine ľudí, ktorí nevedia plynule po anglicky a budeš im radiť. Môžeš ich doučovať. Môžeš im prekladať a mať za to výhody. Môžeš sa naučiť druhý cudzí jazyk.
Vtedy začne tá mágia. Začnú za tebou chodiť tvoji známi a budú sa ťa pýtať ako si to dokázal? Ja by som toto nevedel...

V dobe kamennej to boli zdroje, v staroveku a stredoveku pôda, neskôr fabriky a dnes je to ropa a informácie. Ropu už majú Američania a Arabi, takže ak sa chceš mať podstatne lepšie, potrebuješ mať lepšie a kvalitnejšie informácie.

Know-how. Zručnosti. Vedomosti.

Ako ich získaš?
Googli. Aha, je tu háčik... ty nerozumieš po anglicky? Tak to si budeš musieť počkať na preklad, ale dovtedy tie informácie využije niekto iný...

So let´s study and speak English J

Mgr.Miroslava Kimaková

Návštevy: 2149

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.