Oplatí sa učiť cudzí jazyk?

Kategória: Na_stránku Uverejnené: nedeľa, 21. december 2014

Ovládať cudzí jazyk je v dnešnej multikultúrnej spoločnosti jednou z veľkých výhod. Okrem toho, že sa človek dorozumie s cudzincom, či v cudzej krajine, zvyšuje tým aj svoju šancu nájsť si dobrú prácu. Ak sa učíme jazyk, otvárame sa svetu, pretože pochopíme mnohé súvislosti, ktoré sa dejú v okolitých štátoch. Máme lepšiu šancu spoznať nových ľudí, kultúru, vzdelávať sa, podporovať svoj intelekt, rovnako ako sa tešiť z pochopenia slov modernej hudby, filmov a iných umeleckých diel svetoznámych autorov. Ak ovládame jazyk, tešíme sa a užívame si každý výlet, či dlhší pobyt v zahraničí. Život s cudzím jazykom vo vrecku je jednoducho krajší a prináša veľké výzvy.

S rovnakou radosťou sa pustili do preukázania svojich znalostí anglického jazyka aj naši študenti. Svoje ambície prejavili počas 25. ročníka olympiády v anglickom jazyku a popredné miesto patrí týmto študentom:

  1. Antoni Róbert
  2. Al Ahdal Hugo
  3. Glogovský Martin

Všetkým víťazom, ale aj zúčastneným srdečne blahoželáme!

Mgr. Jana Kubaliaková

Fotoprílohu nájdete TU.

Návštevy: 2250

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.