Európsky deň jazykov

Kategória: Aktuality Uverejnené: utorok, 24. október 2017

Dňa 26.9.2017 sme na našej škole oslavovali Európsky deň jazykov. My, žiaci 3.A triedy, sme sa pod vedením pani učiteľky Mgr. Miroslavy Kimákovej vybrali do mesta urobiť prieskum, v ktorom sme mali zistiť, koľko ľudí dokáže komunikovať v rôznych jazykoch sveta. Náhodne sme oslovovali okoloidúcich ľudí, kládli sme im otázky v rôznych jazykoch a popritom rozprávali o sebe v iných jazykoch.

Pri návšteve jadranskej zmrzlinárne sme sa zoznámili s majiteľom tureckej národnosti, ktorý nám po sladkej zmrzline povedal pár viet o sebe v jeho rodnom jazyku.
Z 22 ľudí, ktorých sme oslovili, vedelo odpovedať na naše otázky prekvapivo 14 ľudí. Celý tento prieskum bol o tom, aby sme si my všetci uvedomili, aké je dôležité ovládať cudzie jazyky. Prostredníctvom nich totiž môžeme komunikovať s inými ľuďmi počas pobytu v zahraničí. Znalosť cudzích jazykov nám takisto umožňuje uplatniť sa na pracovnom trhu v zahraničí.
Európsky deň jazykov sme si užili naplno.
Týmto sa sa chceme poďakovať našej pani učiteľke a všetkým osloveným ľuďom, ktorí nám pri realizácii tohto prieskumu pomohli.

Návštevy: 1111

Hľadať

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií TU.